Elkészítjük épületek és lakások hiteles energetikai tanúsítványát a 178/2008.(VI.30) Korm. rendeletnek megfelelően.
Épületet, illetve önálló rendelkezési egységet tanúsítani kell, új épület építését követően a használatbavételt megelőzően, meglévő épületek esetén eladáskor, vagy bérbeadáskor.
A tanúsítást rövid határidővel és kedvező áron végezzük az alábbiak szerint:
Épületenergetikai korszerűsítési pályázatokhoz energetikai számításokat és hiteles energetikai tanúsítványt készítünk. A meglévő állapotot a helyszíni felmérés alapján készített tanúsítvány dokumentálja. Az épület jelenlegi energetikai állapota alapján – a tervezett korszerűsítések figyelembe vételével – kiszámítható a felújítást követő, várható energiafelhasználás. Különböző felújítási változatokra elkészített számítások alapján kiválasztható a pályázat szempontjából, vagy gazdaságilag optimális műszaki tartalom.
Megújuló energia hasznosítására kiírt pályázatok esetén a korábbi évek energiafogyasztása alapján, a várható hozam kiszámításával méretezzük a rendszereket.
Technológiai korszerűsítési pályázatokhoz a meglévő, régi technológiai berendezések fogyasztását és ehhez képest az új technológia segítségével megtakarítható energiafelhasználást mutatjuk ki, a pályázat követelményeinek figyelembe vételével.
Már a tervezési fázisban energetikai szempontok alapján alakíthatja megrendelője igényei szerint a tervezett épületet!
A passzívházakhoz és alacsony energiaigényű épületekhez PHPP eljárással készítjük el az energetikai számításokat. Az eredmények alapján javaslatot teszünk a módosításokra. Passzívház tervezése esetén a darmstadti minősítéshez is felhasználhatók a számításaink, melyeket minősítés esetén a megépült állapothoz igazítunk.
Engedélyezési tervekhez a 7/2006.(V.24.)TNM rendelet alapján készítjük el az energetikai számításokat.
Tapasztalatokkal és referenciákkal rendelkezünk mind a PHPP, mind a TNM rendelet szerinti számítások és a darmstadti PHI passzívház minősítés terén.
A Passivhaus Institut által kidolgozott PHPP eljárás segítségével már a tervezési fázis elején képet kaphatunk az épületünk várható energiamérlegéről. Az eredmények ismeretében változtathatunk az épület geometriáján, az ablakok méretén, tájolásán és a rétegrendeken, egészen addig, amíg a kívánt energiaigény elérése teljesíthetővé nem válik.A PHPP az energiamérlegen kívül tartalmazza az ablakok és a szellőztető rendszer tervezési segédletét, a nyári túlmelegedés ellenőrzését, valamint számításokat a fűtés és a melegvízellátás meghatározásához. Ezen kívül a német energiamegtakarítási rendeletnek, az EnEV-nek megfelelő egyszerűsített igazolást, valamint a passzívházak németországi támogatásához szükséges igazolást.A PHPP számításokat nemcsak passzívházak, hanem alacsony energiafelhasználású épületek esetén is célszerű elvégezni, hiszen pontosabb eredményt adnak, mint a kötelezően elvégzendő energetikai számítások, ezáltal leendő épületünk energiafelhasználása még a tervezőasztalon optimalizálható.